  • Zoro # G406387207
Industry Number
387K5
Number of Ribs
5
Top Width
0.7 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
387K5
Zoro #
G406387207
Top Width
0.7 in
Pitch Length
38.7 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
5
Heavy Duty General Application
Storage Temp.
40F-100F
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F