  • Zoro # G606396160
Industry Number
401K11
Number of Ribs
11
Top Width
1.54 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
401K11
Zoro #
G606396160
Top Width
1.54 in
Pitch Length
40.1 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
11
Heavy Duty General Application
Storage Temp.
40F-100F
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F