  • Zoro # G406388679
/ea
Free Shipping & Returns
Industry Number
423K29
Number of Ribs
29
Top Width
4.06 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
423K29
Zoro #
G406388679
Top Width
4.06 in
Pitch Length
42.3 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
29
Heavy Duty General Application
Banded Belt
No
Storage Temp.
40F-100F
Standards
RMA
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F