  • Zoro # G406396483
Industry Number
483K16
Number of Ribs
16
Top Width
2.24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
483K16
Zoro #
G406396483
Top Width
2.24 in
Pitch Length
48.3 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
16
Heavy Duty General Application
Storage Temp.
40F-100F
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Banded Belt
No
Weight
0.8
Temp. Range
-30 F to 160 F