  • Zoro # G406401606
/ea
Key Features
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
654K10
Number of Ribs
10
Top Width
1.4 in
Material
Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
654K10
Zoro #
G406401606
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Top Width
1.4 in
Pitch Length
65.4 in
Height
0.21 in
Details
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
Number of Ribs
10
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Storage Temp.
40F-100F
Weight
0.7
Temp. Range
-30 F to 160 F