  • Zoro # G406408827
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
882K32
Number of Ribs
32
Top Width
4.48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
882K32
Zoro #
G406408827
Top Width
4.48 in
Pitch Length
88.2 in
Height
0.21 in
Details
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
Number of Ribs
32
Temp. Range
-30 F to 160 F