  • Zoro # G606409372
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
937K9
Number of Ribs
9
Top Width
1.26 in
Material
Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
937K9
Zoro #
G606409372
Top Width
1.26 in
Pitch Length
93.7 in
Height
0.21 in
Details
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
Number of Ribs
9
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F