Timing Belt Model 1020XL1644 102 in Effective length and 1644 in Top Width
  • Mfr # 1020XL1644
  • Zoro # G607403287
Pitch Length - Timing Belts
102 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Industry Number - Timing Belts
1020XL1644
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1020XL1644
Pitch Length - Timing Belts
102 in
Width - Timing Belts
16.44 in
Inside Length
102 in
Industry Number - Timing Belts
1020XL1644
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
For Use With
Heavy Duty General Application
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F