Timing Belt Model 1020XL1669 102 in Effective length and 1669 in Top Width
  • Mfr # 1020XL1669
  • Zoro # G207403267
Pitch Length - Timing Belts
102 in
Width - Timing Belts
16.69 in
Industry Number - Timing Belts
1020XL1669
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1020XL1669
Pitch Length - Timing Belts
102 in
Width - Timing Belts
16.69 in
Inside Length
102 in
Industry Number - Timing Belts
1020XL1669
Gearbelt Type
Timing Belt
For Use With
Heavy Duty General Application
Banded Belt
No
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F