  • Zoro # G007403481
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
102 in
Number of Teeth - Timing Belts
510
Pitch - Timing Belts
0.2
Width - Timing Belts
4.81 in
Industry Number - Timing Belts
1020XL481
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
1020XL481
Zoro #
G007403481
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
102 in
Width - Timing Belts
4.81 in
Inside Length
102 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
510
Pitch - Timing Belts
0.2
Industry Number - Timing Belts
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Standards
RMA
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F