Timing Belt Model 1032XL1312 1032 in Effective length and 1312 in Top Width
  • Mfr # 1032XL1312
  • Zoro # G407399148
Pitch Length - Timing Belts
103.2 in
Width - Timing Belts
13.12 in
Industry Number - Timing Belts
1032XL1312
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
1032XL1312
Pitch Length - Timing Belts
103.2 in
Width - Timing Belts
13.12 in
Inside Length
103.2 in
Industry Number - Timing Belts
1032XL1312
Storage Temp.
40F-100F
For Use With
Heavy Duty General Application
Standards
RMA
Banded Belt
No
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F