Timing Belt Model 1032XL1387 1032 in Effective length and 1387 in Top Width
  • Mfr # 1032XL1387
  • Zoro # G807398765
Pitch Length - Timing Belts
103.2 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Industry Number - Timing Belts
1032XL1387
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
1032XL1387
Pitch Length - Timing Belts
103.2 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Inside Length
103.2 in
Industry Number - Timing Belts
1032XL1387
For Use With
Heavy Duty General Application
Banded Belt
No
Material
Rubber
Weight
Gearbelt Type
Timing Belt
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F