Timing Belt Model 1032XL1462 1032 in Effective length and 1462 in Top Width
  • Mfr # 1032XL1462
  • Zoro # G607398835
Pitch Length - Timing Belts
103.2 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Industry Number - Timing Belts
1032XL1462
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
1032XL1462
Pitch Length - Timing Belts
103.2 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Inside Length
103.2 in
Industry Number - Timing Belts
1032XL1462
Standards
RMA
Weight
5.44
Rubber
Banded Belt
No
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F