Timing Belt Model 104MXL1594 104 in Effective length and 1594 in Top Width
  • Mfr # 104MXL1594
  • Zoro # G207392950
Pitch Length - Timing Belts
10.4 in
Width - Timing Belts
15.94 in
Industry Number - Timing Belts
104MXL1594
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
104MXL1594
Pitch Length - Timing Belts
10.4 in
Width - Timing Belts
15.94 in
Inside Length
10.4 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
104MXL1594
Gearbelt Type
Timing Belt
Standards
RMA
Weight
0.59
Heavy Duty General Application
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F