Timing Belt Model 1064MXL1362 1064 in Effective length and 1362 in Top Width
  • Mfr # 106.4MXL1362
  • Zoro # G107398823
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
10.64 in
Width - Timing Belts
13.62 in
Industry Number - Timing Belts
106.4MXL1362
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
106.4MXL1362
Pitch Length - Timing Belts
10.64 in
Width - Timing Belts
13.62 in
Height
0.044 in
Inside Length
10.64 in
Industry Number - Timing Belts
106.4MXL1362
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F