Timing Belt Model 109MXL1519 109 in Effective length and 1519 in Top Width
  • Mfr # 109MXL1519
  • Zoro # G107392913
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Width - Timing Belts
15.19 in
Industry Number - Timing Belts
109MXL1519
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
109MXL1519
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Width - Timing Belts
15.19 in
Height
0.044 in
Inside Length
10.9 in
Industry Number - Timing Belts
109MXL1519
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F