Timing Belt Model 109MXL1669 109 in Effective length and 1669 in Top Width
  • Mfr # 109MXL1669
  • Zoro # G407393481
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Width - Timing Belts
16.69 in
Industry Number - Timing Belts
109MXL1669
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
109MXL1669
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Width - Timing Belts
16.69 in
Inside Length
10.9 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
109MXL1669
Standards
RMA
For Use With
Heavy Duty General Application
Gearbelt Type
Timing Belt
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F