Timing Belt Model 1120XH1212 112 in Effective length and 1212 in Top Width
  • Mfr # 1120XH1212
  • Zoro # G907392403
Pitch Length - Timing Belts
112 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Industry Number - Timing Belts
1120XH1212
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1120XH1212
Pitch Length - Timing Belts
112 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Inside Length
112 in
Industry Number - Timing Belts
1120XH1212
Material
Rubber
Standards
RMA
For Use With
Heavy Duty General Application
Gearbelt Type
Timing Belt
Storage Temp.
40F-100F
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F