Timing Belt Model 115MXL1162 115 in Effective length and 1162 in Top Width
  • Mfr # 115MXL1162
  • Zoro # G407401179
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
11.62 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1162
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
115MXL1162
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
11.62 in
Height
0.044 in
Inside Length
11.5 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1162
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F