Timing Belt Model 115MXL1544 115 in Effective length and 1544 in Top Width
  • Mfr # 115MXL1544
  • Zoro # G507401529
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
15.44 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1544
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
115MXL1544
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
15.44 in
Inside Length
11.5 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1544
For Use With
Heavy Duty General Application
Weight
0.63
Gearbelt Type
Timing Belt
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F