Timing Belt Model 115MXL1744 115 in Effective length and 1744 in Top Width
  • Mfr # 115MXL1744
  • Zoro # G307401736
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
17.44 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1744
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
115MXL1744
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
17.44 in
Height
0.044 in
Inside Length
11.5 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1744
Temp. Range
-30 F to 160 F