Timing Belt Model 1200XL1337 120 in Effective length and 1337 in Top Width
  • Mfr # 1200XL1337
  • Zoro # G307399552
Pitch Length - Timing Belts
120 in
Number of Teeth - Timing Belts
600
Pitch - Timing Belts
0.2
Width - Timing Belts
13.37 in
Industry Number - Timing Belts
1200XL1337
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1200XL1337
Pitch Length - Timing Belts
120 in
Width - Timing Belts
13.37 in
Inside Length
120 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
600
Pitch - Timing Belts
0.2
Industry Number - Timing Belts
1200XL1337
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F