Timing Belt Model 124MXL1212 124 in Effective length and 1212 in Top Width
  • Mfr # 124MXL1212
  • Zoro # G907395473
Pitch Length - Timing Belts
12.4 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Industry Number - Timing Belts
124MXL1212
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
124MXL1212
Pitch Length - Timing Belts
12.4 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Height
0.044 in
Inside Length
12.4 in
Industry Number - Timing Belts
124MXL1212
Weight
0.53
Gearbelt Type
Timing Belt
Banded Belt
No
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F