Timing Belt Model 124MXL1544 124 in Effective length and 1544 in Top Width
  • Mfr # 124MXL1544
  • Zoro # G607395636
Pitch Length - Timing Belts
12.4 in
Width - Timing Belts
15.44 in
Industry Number - Timing Belts
124MXL1544
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
124MXL1544
Pitch Length - Timing Belts
12.4 in
Width - Timing Belts
15.44 in
Inside Length
12.4 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
124MXL1544
Weight
0.68
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F