Timing Belt Model 124MXL1619 124 in Effective length and 1619 in Top Width
  • Mfr # 124MXL1619
  • Zoro # G307396148
Pitch Length - Timing Belts
12.4 in
Width - Timing Belts
16.19 in
Industry Number - Timing Belts
124MXL1619
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
124MXL1619
Pitch Length - Timing Belts
12.4 in
Width - Timing Belts
16.19 in
Inside Length
12.4 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
124MXL1619
Material
Rubber
Gearbelt Type
Timing Belt
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F