Timing Belt Model 125MXL1262 125 in Effective length and 1262 in Top Width
  • Mfr # 125MXL1262
  • Zoro # G907401051
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
12.62 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1262
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
125MXL1262
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
12.62 in
Inside Length
12.5 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1262
Standards
RMA
Gearbelt Type
Timing Belt
For Use With
Heavy Duty General Application
Weight
0.56
Banded Belt
No
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F