Timing Belt Model 125MXL1462 125 in Effective length and 1462 in Top Width
  • Mfr # 125MXL1462
  • Zoro # G507401468
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1462
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
125MXL1462
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Inside Length
12.5 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1462
Standards
RMA
Weight
0.64
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F