Timing Belt Model 125MXL1619 125 in Effective length and 1619 in Top Width
  • Mfr # 125MXL1619
  • Zoro # G207401744
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
16.19 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1619
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
125MXL1619
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
16.19 in
Height
0.044 in
Inside Length
12.5 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1619
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F