Timing Belt Model 125MXL1669 125 in Effective length and 1669 in Top Width
  • Mfr # 125MXL1669
  • Zoro # G807401793
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
16.69 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1669
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
125MXL1669
Pitch Length - Timing Belts
12.5 in
Width - Timing Belts
16.69 in
Height
0.044 in
Inside Length
12.5 in
Industry Number - Timing Belts
125MXL1669
For Use With
Heavy Duty General Application
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Material
Rubber
Standards
RMA
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F