Timing Belt Model 1260XH1037 126 in Effective length and 1037 in Top Width
  • Mfr # 1260XH1037
  • Zoro # G707393365
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
126 in
Pitch - Timing Belts
0.875
Width - Timing Belts
10.37 in
Industry Number - Timing Belts
1260XH1037
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1260XH1037
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
126 in
Width - Timing Belts
10.37 in
Inside Length
126 in
Details
Pitch - Timing Belts
0.875
Industry Number - Timing Belts
1260XH1037
For Use With
Heavy Duty General Application
Weight
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F