Timing Belt Model 1260XH1487 126 in Effective length and 1487 in Top Width
  • Mfr # 1260XH1487
  • Zoro # G307393482
Pitch Length - Timing Belts
126 in
Width - Timing Belts
14.87 in
Industry Number - Timing Belts
1260XH1487
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1260XH1487
Pitch Length - Timing Belts
126 in
Width - Timing Belts
14.87 in
Inside Length
126 in
Industry Number - Timing Belts
1260XH1487
Gearbelt Type
Timing Belt
Material
Rubber
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F