Timing Belt Model 1260XH1719 126 in Effective length and 1719 in Top Width
  • Mfr # 1260XH1719
  • Zoro # G207394169
Pitch Length - Timing Belts
126 in
Width - Timing Belts
17.19 in
Industry Number - Timing Belts
1260XH1719
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1260XH1719
Pitch Length - Timing Belts
126 in
Width - Timing Belts
17.19 in
Inside Length
126 in
Industry Number - Timing Belts
1260XH1719
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F