Timing Belt Model 126MXL1212 126 in Effective length and 1212 in Top Width
  • Mfr # 126MXL1212
  • Zoro # G507395033
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
12.6 in
Number of Teeth - Timing Belts
157
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
12.12 in
Industry Number - Timing Belts
126MXL1212
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
126MXL1212
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
12.6 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Inside Length
12.6 in
Height
0.044 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
157
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
126MXL1212
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F