Timing Belt Model 126MXL1519 126 in Effective length and 1519 in Top Width
  • Mfr # 126MXL1519
  • Zoro # G207395401
Pitch Length - Timing Belts
12.6 in
Width - Timing Belts
15.19 in
Industry Number - Timing Belts
126MXL1519
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
126MXL1519
Pitch Length - Timing Belts
12.6 in
Width - Timing Belts
15.19 in
Inside Length
12.6 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
126MXL1519
Material
Rubber
Storage Temp.
40F-100F
Banded Belt
No
For Use With
Heavy Duty General Application
Weight
0.67
Temp. Range
-30 F to 160 F