Timing Belt Model 130MXL1212 13 in Effective length and 1212 in Top Width
  • Mfr # 130MXL1212
  • Zoro # G307396988
Pitch Length - Timing Belts
13 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Industry Number - Timing Belts
130MXL1212
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
130MXL1212
Pitch Length - Timing Belts
13 in
Width - Timing Belts
12.12 in
Inside Length
13 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
130MXL1212
Gearbelt Type
Timing Belt
For Use With
Heavy Duty General Application
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F