Timing Belt Model 130MXL1569 13 in Effective length and 1569 in Top Width
  • Mfr # 130MXL1569
  • Zoro # G207397290
Pitch Length - Timing Belts
13 in
Width - Timing Belts
15.69 in
Industry Number - Timing Belts
130MXL1569
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
130MXL1569
Pitch Length - Timing Belts
13 in
Width - Timing Belts
15.69 in
Height
0.044 in
Inside Length
13 in
Industry Number - Timing Belts
130MXL1569
For Use With
Heavy Duty General Application
Material
Rubber
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F