Timing Belt Model 130MXL1744 13 in Effective length and 1744 in Top Width
  • Mfr # 130MXL1744
  • Zoro # G107398144
Pitch Length - Timing Belts
13 in
Width - Timing Belts
17.44 in
Industry Number - Timing Belts
130MXL1744
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
130MXL1744
Pitch Length - Timing Belts
13 in
Width - Timing Belts
17.44 in
Height
0.044 in
Inside Length
13 in
Industry Number - Timing Belts
130MXL1744
Weight
0.8
For Use With
Heavy Duty General Application
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F