Timing Belt Model 144MXL1387 144 in Effective length and 1387 in Top Width
  • Mfr # 144MXL1387
  • Zoro # G707397240
Pitch Length - Timing Belts
14.4 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Industry Number - Timing Belts
144MXL1387
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
144MXL1387
Pitch Length - Timing Belts
14.4 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Inside Length
14.4 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
144MXL1387
Weight
0.7
Storage Temp.
40F-100F
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F