Timing Belt Model 150MXL1387 15 in Effective length and 1387 in Top Width
  • Mfr # 150MXL1387
  • Zoro # G707401534
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
15 in
Number of Teeth - Timing Belts
187
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
13.87 in
Industry Number - Timing Belts
150MXL1387
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
150MXL1387
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
15 in
Width - Timing Belts
13.87 in
Height
0.044 in
Inside Length
15 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
187
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
150MXL1387
Temp. Range
-30 F to 160 F