Timing Belt Model 1768MXL675 1768 in Effective length and 675 in Top Width
  • Mfr # 176.8MXL675
  • Zoro # G207393056
Pitch Length - Timing Belts
17.68 in
Width - Timing Belts
6.75 in
Industry Number - Timing Belts
176.8MXL675
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
176.8MXL675
Pitch Length - Timing Belts
17.68 in
Width - Timing Belts
6.75 in
Height
0.044 in
Inside Length
17.68 in
Industry Number - Timing Belts
176.8MXL675
For Use With
Heavy Duty General Application
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F