  • Zoro # G407416029
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
210 in
Number of Teeth - Timing Belts
420
Pitch - Timing Belts
0.5
Width - Timing Belts
0.87 in
Industry Number - Timing Belts
2100H087
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2100H087
Zoro #
G407416029
Pitch Length - Timing Belts
210 in
Width - Timing Belts
0.87 in
Inside Length
210 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
420
Pitch - Timing Belts
0.5
Industry Number - Timing Belts
Weight
4.97
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F