Timing Belt Model 212MXL1037 212 in Effective length and 1037 in Top Width
  • Mfr # 212MXL1037
  • Zoro # G607412296
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
21.2 in
Number of Teeth - Timing Belts
265
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
10.37 in
Industry Number - Timing Belts
212MXL1037
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
212MXL1037
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
21.2 in
Width - Timing Belts
10.37 in
Height
0.044 in
Inside Length
21.2 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
265
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
212MXL1037
Temp. Range
-30 F to 160 F