Timing Belt Model 212MXL1237 212 in Effective length and 1237 in Top Width
  • Mfr # 212MXL1237
  • Zoro # G707412110
Pitch Length - Timing Belts
21.2 in
Width - Timing Belts
12.37 in
Industry Number - Timing Belts
212MXL1237
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
212MXL1237
Pitch Length - Timing Belts
21.2 in
Width - Timing Belts
12.37 in
Inside Length
21.2 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
212MXL1237
Storage Temp.
40F-100F
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F