  • Zoro # G107412628
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
24.4 in
Number of Teeth - Timing Belts
65
Pitch - Timing Belts
0.375
Width - Timing Belts
12.62 in
Industry Number - Timing Belts
244L1262
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
244L1262
Zoro #
G107412628
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
24.4 in
Width - Timing Belts
12.62 in
Inside Length
24.4 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
65
Pitch - Timing Belts
0.375
Industry Number - Timing Belts
Temp. Range
-30 F to 160 F