Timing Belt Model 244MXL1362 244 in Effective length and 1362 in Top Width
  • Mfr # 244MXL1362
  • Zoro # G007415262
Pitch Length - Timing Belts
24.4 in
Width - Timing Belts
13.62 in
Industry Number - Timing Belts
244MXL1362
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
244MXL1362
Pitch Length - Timing Belts
24.4 in
Width - Timing Belts
13.62 in
Inside Length
24.4 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
244MXL1362
Gearbelt Type
Timing Belt
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F