Timing Belt Model 269MXL1412 269 in Effective length and 1412 in Top Width
  • Mfr # 269MXL1412
  • Zoro # G607415600
Pitch Length - Timing Belts
26.9 in
Width - Timing Belts
14.12 in
Industry Number - Timing Belts
269MXL1412
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
269MXL1412
Pitch Length - Timing Belts
26.9 in
Width - Timing Belts
14.12 in
Height
0.044 in
Inside Length
26.9 in
Industry Number - Timing Belts
269MXL1412
Storage Temp.
40F-100F
Gearbelt Type
Timing Belt
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F