Timing Belt Model 302MXL1062 302 in Effective length and 1062 in Top Width
  • Mfr # 302MXL1062
  • Zoro # G607405007
Pitch Length - Timing Belts
30.2 in
Width - Timing Belts
10.62 in
Industry Number - Timing Belts
302MXL1062
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
302MXL1062
Pitch Length - Timing Belts
30.2 in
Width - Timing Belts
10.62 in
Height
0.044 in
Inside Length
30.2 in
Industry Number - Timing Belts
302MXL1062
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F