Timing Belt Model 326MXL1087 326 in Effective length and 1087 in Top Width
  • Mfr # 326MXL1087
  • Zoro # G407413929
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
32.6 in
Number of Teeth - Timing Belts
407
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
10.87 in
Industry Number - Timing Belts
326MXL1087
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
326MXL1087
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
32.6 in
Width - Timing Belts
10.87 in
Height
0.044 in
Inside Length
32.6 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
407
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
326MXL1087
Weight
1.25
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F