Timing Belt Model 326MXL1437 326 in Effective length and 1437 in Top Width
  • Mfr # 326MXL1437
  • Zoro # G407413639
Pitch Length - Timing Belts
32.6 in
Width - Timing Belts
14.37 in
Industry Number - Timing Belts
326MXL1437
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
326MXL1437
Pitch Length - Timing Belts
32.6 in
Width - Timing Belts
14.37 in
Height
0.044 in
Inside Length
32.6 in
Industry Number - Timing Belts
326MXL1437
Storage Temp.
40F-100F
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Banded Belt
No
Standards
RMA
Gearbelt Type
Timing Belt
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F