Timing Belt Model 326MXL1619 326 in Effective length and 1619 in Top Width
  • Mfr # 326MXL1619
  • Zoro # G607414351
Pitch Length - Timing Belts
32.6 in
Width - Timing Belts
16.19 in
Industry Number - Timing Belts
326MXL1619
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
326MXL1619
Pitch Length - Timing Belts
32.6 in
Width - Timing Belts
16.19 in
Inside Length
32.6 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
326MXL1619
Weight
1.85
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Banded Belt
No
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F